friedU četvrtak, 14.5.2015. godine, dvadeset i osam učenika Prve gimnazije zaputilo se, u pratnji profesorice Aide Beće i pedagogice Sanele Podumljak, prema Friedrichshafenu, drugom po veličini gradu na Bodenskom jezeru.

U razmjeni učestvuju dvije grupe učenika - oni koji su prošle godine bili domaćini gostima iz Friedrischafena i oni koji se sa svojim prijateljima iz spomenutog grada sreću prvi put i čiji će domaćini biti u Sarajevu početkom sljedeće godine. Do sada smo posjetili mnoge gradove, historijske znamenitosti, upoznali se sa njemačkom kulturom i tradicijom, unaprijedili znanje njemačkog jezika i, ono najvažnije, izgradili ili učvrstili neraskidiva prijateljstva. Naš boravak u Njemačkoj će trajati do 22. maja, a onda se vraćamo u svoje najvoljenije Sarajevo da odbrojavamo dane do sljedećeg susreta sa zaista predivnim ljudima.
Fotografijama ćemo vam pokušati prenijeti bar jedan djelić našeg zadovoljstva, osjećaja sreće i ispunjenosti, uzrokovanih nečim što vrijedi doživjeti.

Novinar: Aida Osmanagić, IIc
Fotograf: Monna Čizmić, IIc

Facebook stranica Prve gimnazije