naslovnaPosljednja muška košarkaška utakmica ovogodišnjeg sportskog takmičenja "Gimnazijada" odigrana je između Druge gimnazije i Treće gimnazije.

Još prije početka utakmice osjetila se borbenost između ove dvije ekipe. U prvoj minuti koš daju obje ekipe. Situacija je sve napetija tokom prve četvrtine utakmice. Uspješan slobodan udarac izvodi ekipa Treće gimnazije. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 5:6 u korist Treće gimnazije. U drugoj četvrtini ekipa Treće gimnazije opet vodi, te je rezultat na njenom kraju bio 11:10. Treću četvrtinu pobjeđuju rezultatom 17:19. Na početku četvrte četvrtine kapiten Druge gimnazije uspješno izvodi trojku, dovodeći time svoju ekipu u prednost. U posljednje dvije minute ekipa Treće gimnazije ipak osvaja četvrtu četvrtinu rezultatom 22:28.

 

NOVINAR: ENA GURDA, IVa
FOTOREPORTER: LEJLA OSMANBAŠIĆ, IVa

Facebook stranica Prve gimnazije