naslovnaU drugoj ženskoj košarkaškoj utakmici posljednjeg dana Gimnazijade snage su odmjerile Druga gimnazija i Katolički školski centar.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 6:4 za Katolički školski centar. U drugoj četvrtini djevojke Katoličkog školskog centra su pokazale bolju igru, što govori i rezultat na polovini utakmice 11:4. Prve koševe treće četvrtine postiže Katolički školski centar. Rezultat nakon treće četvrtine je 13:10 u korist Katoličkog školskog centra. Četvrta, ujedno i najzanimljivija četvrtina, počinje vodstvom Druge gimnazije sa jednim poenom prednosti. Djevojke obje ekipe daju sve od sebe i pobjednik se ne nazire sve do posljednjih trenutaka. Krajnji rezultat utakmice je 18:17 za Drugu gimnaziju. Igračica koja je odredila rezultat utakmice je bila Nađa Viharev.


NOVINAR: Ilma Halilović, IVa
FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIa

Facebook stranica Prve gimnazije