DSC 0029Današnja druga utakmica stonog tenisa za djevojke, odigrana između Druge i Treće gimnazije, počela je u 8 sati i 40 minuta.

Prvi set, sa ubjedljivom razlikom od 3:0, osvojila je predstavnica Treće gimnazije Jasmina Sikira. Međutim, u drugom setu došlo je do obrata, jer ga je osvojila učenica Druge gimnazije Amina Al-Tawil rezultatom 3:0. U trećem setu pobjeda je ponovo pripala Drugoj gimnaziji. Nakon četvrtog seta, u kojem je pobijedila učenica Treće gimnazije rezultatom 3:2, došlo je do izjednačenja te se moralo preći na igranje dubla. Konačni rezultat dubla bio je 3:2 za Drugu gimnaziju, čime su se njene predstavnice plasirale u finale, a Trećoj gimnaziji je ostalo da se bori za treće mjesto.

 

NOVINAR: Alma Babić, IIIb
FOTOREPORTER: Džana Balta, IIIb

 

 

Facebook stranica Prve gimnazije