naslovnaPosljednja utakmica muške odbojke na Gimnazijadi počela je u 9 sati.


Snage su odmjerili odbojkaši Prve bošnjačke gimnazije i Druge gimnazije. U prvom setu Prva bošnjačka gimnazija imala je očitu prednost, koju je zadržala tokom cijelog seta i pobijedila rezultatom 25:11. U drugom setu jedan odbojkaš Druge gimnazije dobio je crveni karton, a ubrzo nakon toga njegov protivnik dobio je žuti karton. Tim Druge gimnazije pokušao se suprotstaviti protivniku, ali bezuspješno. Prva bošnjačka gimnazija pobjeđuje i u drugom setu rezultatom 25:20 te utakmica završava u njihovu korist. Rezultat u setovima bio je 2:0 i pobjednik ovogodišnje Gimnazijade u muškoj odbojci je Prva bošnjačka gimnazija.
Drugo mjesto zauzela je Druga gimnazija, treće Treća gimnazija, a na četvrto mjesto plasirala se Četvrta gimnazija.
Naša škola, Prva gimnazija, zauzela je peto mjesto.
Čestitamo pobjednicima, a svim učesnicima želimo više sreće sljedeće godine.

 

NOVINAR: Pirić Selma IIIf
FOTOREPORTER: Tadžida Talić IVa

 

 

Facebook stranica Prve gimnazije