naslovnaU drugom kolu košarkaškog takmičenja za muškarce, susreli su se igrači Prve gimnazije i Gimnazije Obala. Gimnazija Obala je pobijedila rezultatom 24:21.


Susretu je prisustvao veliki broj navijača koji su atmosferu činili još boljom. Igrači Gimnazije Obala su pokazali odličnu spremnost i prednost su održavali sve do četvrtog dijela utakmice. U posljednjem dijelu, slobodnim bacanjem Amara Teskeredžića Prva gimnazija dolazi do svog prvog vodstva. Igrači su davali svoj maksimum, te dolazi do izjednačenja. Uprkos naporu košarkasa Prve gimnazije, uspješna igra dovodi košarkaše Gimnazije Obala do pobjede. Tako je prva četvrtina završena rezultatom 2:0, druga 5:3, treća 5:7 a četvrta 12:11, što iznosi 24 ostvarenih poena za Gimnaziju Obala. Iskrene čestitke pobjednicima!

 

NOVINAR: Ema Fazlić, Ivc
FOTOREPORTER: Tana Kumašin, IVb

 

Facebook stranica Prve gimnazije