naslovnaPosljednja današnja muška košarkaška utakmica Gimnazijade odigrana je između Treće gimnazije i Prve bosnjačke gimnazije.

Igra je od samog početka bila napeta. Treća gimnazija je već na samom početku bila u prednosti. Prva četvrtina završila je rezultatom 6:7 u korist Treće gimnazije. Ekipa Treće gimnazije u drugoj četvrtini izvodila je slobodne udarce i ostvarivala poene. Drugu četvrtinu pobjeđuju učenici Treće gimnazije rezultatom 12:14. U trećoj četvrtini je Treća gimnazija opet u prednosti, to je u njenu korist ona završena rezultatom 15:24. Tokom posljednje četvrtine utakmice, ekipa Treće gimnazije nije posustajala, iako je bila u prednosti. Na kraju četvrte četvrtine rezultat je bio 15:29 u korist Treće gimnazije.

 

Čestitamo Trećoj gimnaziji na pobjedi i želimo im svu sreću u daljem takmičenju!

 

NOVINAR: Ema Fazlić, IVc
FOTOREPORTER: Tana Kumašin, IVb

 

 

 

Facebook stranica Prve gimnazije