PA190121Današnja ženska košarkaška utakmica, između ekipa Gimnazije Dobrinja i Katoličkog školskog centra, počela je u 8:40h. Kapiteni ekipa, Amina Gajević i Amila Tanjo, rekle su da očekuju dobru zabavu, nova prijateljstva te lijepo iskustvo i pobjedu.

Prve poene na utakmici postigle su djevojke iz Katoličkog školskog centra u 4. minuti susreta iz slobodnog bacanja i završili prvu četvrtinu prednošću 5:0. Ekipa Gimnazije Dobrinja postiže prvi koš u drugoj četvrtini susreta. Rezultat nakon druge četvrtine je 6:5 u korist košarkašica Gimnazije Dobrinja. Treća četvrtina je završena prednošću ekipe Katoličkog školskog centra 10:7. Posljednja četvrtina utakmice je bila veoma neizvjesna. Košarkašice Gimnazije Dobrinja prelaze u vodstvo sa jednim bodom razlike. Rezultat na kraju susreta je 16:14 za ekipu Katoličkog školskog centra. Pobjednice su prezadovoljne, te očekuju pobjedu i u narednom susretu.

 

Fotoreporter: Pašić Enes, IIa

Novinar: Halilović Ilma, IVa

 

 

Facebook stranica Prve gimnazije