Nakon otvaranja Gimnazijade, razgovarali smo sa Farukom Bešlićem – pokretačem Gimnazijade i profesorom sporta Prve gimnazije u penziji.


1. Šta Vi mislite o otvorenju ovogodišnje Gimnazijade?
"Ja, kao osnivač Gimnazijade, mogu reći da se već 17 godina organizacija odvija prema istom, već određenom scenariju. Cilj je predstaviti ne samo sportiste, već i druge talentovane učenike i sekcije unutar škola. Ove godine u prvom planu su bili ritmička sekcija, hor i orkestar. Sasvim sigurno učenicima je ostavljen prostor za umjetnički i dramski izraz, a s obzirom na brojnost aktivnosti i učesnika Gimnazijada će se održavati i ubuduće."

 

2. Koje su za Vas prednosti i nedostaci manifestacija poput ove?
"Nedostataka zasigurno nema. Cilj je okupljanje omladine koja će kroz ovakva takmičenja steći prijateljstva međusobno se takmičeći. Ne želim da teren postane ratno polje i neka najbolji pobijedi!"

 

NOVINAR: Lamija Čota, IVc
FOTOREPORTER: Amela Ibišević, IIb

Facebook stranica Prve gimnazije