Utakmica između Prve gimnazije i Obale počela je u 9:45.
Nakon samo nekoliko sekundi Obala dolazi u vodstvo rezultatom 4:0. Košarkašice Prve gimnazije brzo dolaze do poena, te u daljem nastavku čine utakmicu napetijom. Kraj prve četvrtine obilježen je rezultatom 4:6 u korist Gimnazije Obala.

U drugoj četvrtini dolazi do prvog izjednačenja, te rezultat iznosi 6:6. Fantasticna Nađa Isović prolazi samostalno i završava akciju osvajanjem dva poena. Prva gimnazija dolazi do očekivanog preokreta u trećoj četvrtini koja je završila rezultatom 16:10 u korist Prve gimnazije.
Posljedna četvrtina bila je neizvjesna, ali požrtvovanošću košarkašica Prve gimnazije pod vodstvom profesora Nermina Sarajčića i uz ogromnu podršku publike, Prva gimnazija odlazi u finale ovogodišnje Gimnazijade zahvaljujući rezultatu 18:14. Pobjednicama iskrene čestitke i sretno u finalu.
NOVINAR: Lamija Duraković, IIIe
UREDNICI: Amina Duraković, IVc
                 Hamza Čengić, IVe

FOTOREPORTERI: Aida Prolić, IVb
                          Selma Rastić, IVb
                          Amila Tihić, IVa
                          Sara Udovčić, IVa
                          Sarah Klarić, IVa
                          Amela Ibišević, IVc
                          Enis Zatega, IVe
DTP: Elma Hadžimuratović, IVa
        Naida Jažić, IVe
        Hena Musić, IVa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti

VODITELJI REDAKCIJE: Aida Bešlagić – Jašarević, prof.
                                   Admir Demir
OBJAVA TEKSTOVA I SLIKA: Merima Kurtović Čengić, prof.

FOTOGRAFIJE

Facebook stranica Prve gimnazije