b_150_100_16777215_00_https___lh3.googleusercontent.com_0gBvypDk1FDxaBbpQ3PWZnuLaSKyJa-gr86bVd0t0sh1s-oqEPHwQHKrx7nk13SetjB6hUwkUx9FqTQ86c6QhTSGo-RL9vP6pp0xUGJqZNRXhwnkP6Sbj9JtqWZ0wg292Tx76Y33PMZECIujSF81-X6iTzlc6buNsLeHvjl5Upnh9U240xJmqJ7uM3NyvI5PmYAobnXha8nfWZP38gwzCPhRVrGkvtwMnAfgd-Um31oF9-62kZg7oC1O1uy5sgpLfadk02WpyBTJpdRvOtdkhOiilua_GBIw_U-b6T5-aPtJSz5Fw_32w8swX7dI3HXg3f_kalSnJDeTzBiGDMjXGhTNtcb-nwpTYHA9tkiIKCDfjaFgEUqy7cztXLgwQTTWh-N75X93WeCXCODBZjnxc7onqpxw0hvM2gDJkNo92viqs-YWEIgpH5VsDT6zmXNhzXdyc127bW8QXbruwwcltrwWLfgQJ9njdbYAr79nci_k4dlbeS9AFhvvAXx9YzS9KkHS8ugWwDSrml1Wt6n-Mb_Kr8vlno3MS6yns17MWjZUSNPFVBnVNMmZ3nzThAMcPqVlOLm1Y-CdWlt9frkGXInBVDP4mjhPXu3VTaJpKjJ2-Hjl3wiqEknfmftKnvu558Ss5lxGZTtxR9LXNsEgWbf1=w1289-h859-n.U nešto drugačijem ruhu, na novoj lokaciji i ove jeseni smo dočekali Gimnazijadu puni nade u pobjedu naših favorita. Na žalost mnogih, odbojka je ove godine bila kolateralna šteta i odstranjena je sa takmičenja.

Lokacija igranja košarke je druga, ali tu su i dalje naši košarkaši, koji će nam pokazati svoj kvalitet u naredna tri dana, kao i igrači stonog tenisa koji na veliku salu Prve gimnazije svakog oktobra gledaju kao put do još jedne zlatne medalje i još jedne pobjede za svoju školu. Otvaranje Dvadesete gimnazijade, sa početkom u 12 sati, započelo je taktovima tradicionalne uvertire ovog takmičenja. Tajra Džaferagić, Anesa Laković, Nadira Muminović i Melisa Kalkadenac bile su ovogodišnji nosioci olimpijske zastave, koja simbolizira susret sportista sa raznih područja. Nakon zastave, uslijedilo je predstavljanje sarajevskih gimnazija, uz kratki historijat i spomen prošlogodišnjeg plasmana. Prethodne godine Treća gimnazija bila je pobjednik, drugo mjesto je odnijela Druga gimnazija, a dobitnik bronzane medalje bio je Katolički školski centar.
Zatim, tradicionalna plesna tačka učenica Prve gimnazije koje su nas i ove godine zadivile svojim umijećem. Po završetku predstavljanja učesnika ovogodišnje Gimnazijade, posjetiocima se obratila i direktorica Prve gimnazije Lejla Tuzlak. Minutom šutnje odata je počast ubijenim policajcima MUP KS, te se učesnicima obratila i Emina Pašukan, učenica Prve gimnazije, koja je poželjela mnogo sreće takmičarima. Himna Bosne i Hercegovine proglasila je Gimnazijadu 2018 otvorenom.
U naredna tri dana očekujemo dobru zabavu, sportski duh, a naravno i kompetativnost učesnika. Uprkos mnogim poteškoćama koje su zadesile organizaciju ovogodišnje Gimnazijade, nadamo se da ćete se zabaviti i uživati u utakmicama - koje će ne sumnjamo biti na zavidnom nivou. Redakcija Prve gimnazije će vam i ove godine pokušati prenijeti dašak atomosfere, ukoliko ne budete u mogućnosti prisustvovati. Očekujte fair play, dobru igru, kompetativnost ekipa, ali i tenzije među igračima, zbog njihove ogromne želje za uspjehom. Uslovi ovogodišnje Gimnazijade nisu idealni, ali zahvaljujući kvaliteti učesnika i trudu profesora, zaduženih za pripremu igrača, možete očekivati izuzetan sportski događaj, zahvaljujemo se našim sponzorima J.P. Međunarodni aerodrom „Sarajevo", Lutrija Bosne i Hercegovine, Općina Stari Grad , a svim učesnicima želimo mnogo sreće, zdravog sportskog duha i neka najbolji pobijedi.
Gimnazijada 2018, nekima prva, mnogima posljednja, ali svima divno iskustvo i trodnevna zabava.

Autor i urednik: Amina Duraković, IVc

FOTOGRAFIJE

 

Facebook stranica Prve gimnazije