Posljednja muška košarkaška utakmica ovogodišnjeg sportskog takmičenja „Gimnazijada“ odigrana je između Pete gimnazije i Treće gimnazije.

Još od početka utakmice osjetila se borbenost između ove dvije ekipe. Od prve minute Peta gimnazija dominira i završava prve dvije rezultatom 16:8 i 30:16. U trećoj četvrtini ekipa Pete gimnazije opet vodi, te je rezultat na njenom kraju bio 40:22. Iako su momci iz Treće gimnazije časno branili dresove svoje škole, nisu uspjeli poraziti jačeg protivnika te je Peta gimnazija pobijedila rezultatom 53:27.

Iskrene čestitke pobjednicima na zasluženoj pobjedi!

NOVINAR: Bukvić Melika, IIIc

FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd


DTP: Mona Agović, IIIa
Hamza Čengić, IIIe
Amina Duraković, IIIc
Elma Hadžimuratović, IIIa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti


VODITELJ REDAKCIJE: Merima Kurtović Čengić, pro

Facebook stranica Prve gimnazije