U drugoj  utakmici  muške košarke snage su odmjerili Peta gimnazija i Četvrta gimnazija.

Od samog početka momci iz obje škole su bili borbeni. U prvoj četvrtini nije postignuto mnogo koševa i četvrtina je završena rezultatom 11:8 u korist Pete gimnazije. Košarkaši Pete gimnazije ostvarili su dominaciju u drugoj četvrtini i ona je završena rezultatom 26:13. U trećoj četvrtini tim Četvrte gimnazije je postigao samo jedan poen, te se nastavila dominacija Pete gimnazije rezultatom 32:14. Momci iz Četvrte gimnazije nisu se predavali do samog kraja, međutim prednost Pete gimnazije je bila prevelika te je meč završen pobjedom Pete gimnazije rezultatom 45:25.

Čestitamo trećeplasiranoj Četvrtoj gimnaziji, a pobjednicima želimo svu sreću u finalnoj utakmici!

NOVINAR: Bukvić Melika,IIIc

FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd


DTP: Mona Agović, IIIa
Hamza Čengić, IIIe
Amina Duraković, IIIc
Elma Hadžimuratović, IIIa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti

VODITELJ REDAKCIJE: Merima Kurtović Čengić, pro

Facebook stranica Prve gimnazije