Prva utakmica muške košarke  posljednjeg dana Gimnazijade odigrala se između Treće gimnazije i Četvrte gimnazije.

Momci iz Četvrte gimnazije su prvu četvrtinu započeli borbeno i došli u ubjedljivo vodstvo rezultatom 2:10. U drugoj četvrtini nastavilo se vodstvo Četvrte gimnazije i četvrtina se završila rezultatom 14:18. Napetost je rasla u svakoj narednoj sekundi jer momci iz Treće gimnazije nisu bili spremni da se predaju. Velikom požrtvovanošću košarkaši Treće gimnazije prešli su u vodstvo rezultatom 25:24. Oba tima su se borila do zadnje sekunde i utakmica je završena pobjedom Treće gimnazije rezultatom 32:30.

Čestitamo pobjednicima!

NOVINAR: Bukvić Melika, IIIc

FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd


DTP: Mona Agović, IIIa
Hamza Čengić, IIIe
Amina Duraković, IIIc
Elma Hadžimuratović, IIIa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti


VODITELJ REDAKCIJE: Merima Kurtović Čengić, pro

Facebook stranica Prve gimnazije