Danas u 9:30 domaćinska ekipa odigrala utakmicu u stonom tenisu protiv ekipe Pete gimnazije.

Iako je Prva gimnazija na početku bila u maloj prednosti, Peta gimnazija nije htjela izgubiti mjesto u finalu. Adem Jažić je igrao sjajno u prvom meču, te je Prva gimnazija je vodila 3:1 u setovima. U drugom meču Danijel Mioković se borio protiv Izeta Tahirbegovića, koji je već u prethodnom krugu pokazao svoje vještine. Izet je uz više napora nego obično, uzeo u setovima 3:2. Međutim, Izet gubi snagu i u borbi sa Ademom ne osvaja ni jedan set te samim tim rezultat je bio 3:0. Četvrti meč donio je neizvjesnost i takmičarima i gladaocima. Danijel je svoje snage odmjerio sa Filipom Ljaljićem. Iako je Filip osvojio meč rezultatom 3:0, Danijel nije posustao i hrabro se borio u dublu, koji je odigran zbog izjednačenja u prethodnim mečevima. Četvrti meč je bio odlučujući, Prva gimnazija je prošla u slijedeći krug takmičenja. Čestitamo pobjednicima!

 

NOVINAR: Zerina Tihić, IIIc

FOTOREPORTER: Nadira Jažić, IIIb

Facebook stranica Prve gimnazije