1. Šta mislite o organizaciji ovogodišnje Gimnazijade s obzirom da je naša škola domaćin?
Mislim da je za pohvalu činjenica da smo ove godine bunaprijedili organizaciju ovog događaja, jer su uslovi na „Metalcu" postali nepovoljni, što dodatno pogoršavaju vremenski uslovi. Igrom u prostorijama Skenderije učesnici imaju profesionalniji pristup sportu.

 

 

2. Šta očekujete od svojih ekipa i koliko ste ih pripremali za ovaj događaj?
Naravno da očekujemo odličan plasman zbog talenata koje posjedujemo u našim ekipama. Žao mi je zbog djevojaka koje nisu dobile priliku da se pokažu u odbojci na ovogodišnjoj Gimnazijadi. Nadamo se dobroj igri, lijepom druženju kao i dobrom plasmanu.

 

3. Smatrate li da se nešto slično trebaju organizovati i tehničke škole?
Do nedavno je bila „Tehnicijada" ali taj projekat nije dugo postojao zbog finansijskog stanja u kojem se nalaze. Nažalost, ukinuli su i Kantonalno takmičenje u odbojci i košarci koje je uključivalo sve srednje škole u Kantonu. 

 

NOVINARI: Emina Hajdarević, III d 

                 Nejra Mujezin, IV a

Facebook stranica Prve gimnazije