1. Šta mislite o organizaciji ovogodišnje Gimnazijade?

S obzirom na to da sam bio autor svih ovih projekata već 14 godina, vidim da je taj projekt uspješno nastavljen, da traje i ja se nadam da će trajati još puno godina. Ove godine situacija je malo drugačija. Košarkaške i odbojkaške utakmice igrat će se u sportskoj dvorani Skenderija. Utakmice stonog tenisa bit će održane u školskoj sali.

2. S obzirom da ste predavali 40 godina u gimnaziji kao profesor sporta vjerujem da ste uživali.Šta mislite kako će se ove godine dokazati gimnazijalci u ulozi sportista?

Gimnazijada nema prvenstveno takmičarski karakter, nije bitno ko je prvi. Bitno je da smo zajedno, da pokažemo jedinstvo u gradu i da je omladina zadovoljna. Volio bih da se ćešćeodržavaju sportska takmičenja na nivou kantona.

3. Vaš komentar na to što druge škole ne organizuju ovakva takmičenja?

Mi smo prvi započeli ovaj projekt.Drugi projekt je napravila Gimnazija Obala uz podršku Općine Centar. Trebalo bi možda organizovati susretanje tehničkih i srodnih škola, da bi se i ti učenici također mogli upoznati i družiti. Drago nam je što ovo ide dalje.

Novinar: Nejra Mujezin Iva
Ena Perišić Iva
Naida Eljazović IId

Facebook stranica Prve gimnazije