DSC01614U toku ''Dana otvorenih vrata'' kabinet društvenih nauka nam je pripremio nekoliko zanimljivih aktivnosti. Profesor Samir Krluč, kao i profesorica Anisa Džubur, su sa svojim učenicima predstavili razvoj filozofije na poseban način. Grupnim radom, učenici IVa i IVc su napravili mapu koja pokazuje utjecaj filozofa jednih na druge te razvoj i evoluciju ideja kroz historiju. Sve to su nam uspjeli dočarati veoma interesantnom prezentacijom.

U drugom uglu kabineta, učenici IIIa i IIIf su sa profesoricom Arijanom Ahić i profesoricom Ozrenkom Mešić predstavili predmete psihologiju i sociologiju. Prikazali su nam verbalnu i neverbalnu komunikaciju,te njen utjecaj na naš život. Učenici su vrijedno radili da bi nam prikazali svoje aktivnosti u najboljem svjetlu.
Pažnju su nam privukli i učenici koji su međusobno, ali i sa profeosorom filozofije igrali šaha.
Brojnim kvizovima, nagradama i slatkišima su kabinet društvenih nauka učinili nezaobilaznom stanicom za posjetioce Prve gimnazije.
Novinari: Munira Džihanić i Dženana Bukarić, IVf
Berina Dedović, IVg

Facebook stranica Prve gimnazije