drustveneU kabinetu društvenih nauka danas je zaista bilo zanimljivo. Ne treba zapostavljati ni druge kabinete, ali ovo je bio jedan od najinteresantnijih. Profesorice Meliha Trumić i Arijana Ahić su uložile dosta napora budući da su nam priredile zaista bogat i inovativan sadržaj.

Pored kafe i kolača za sve posjetioce, ovaj kabinet ponudio nam je putovanje kroz vrijeme. U jednom od najmanjih kabineta na zanimljiv i dosjetljiv način profesorice i učenici su smjestili cjelokupnu historiju. Sokrat, Gandi, Frojd i Hitler su upotpunili doživljaj. Ipak, najviše pažnje je privukla partija šaha sa Sokratom.
Učenice trećeg razreda su radile testove ličnosti i temperamenta. Pripremljen je film o debati koja je nedavno održana. Pored toga, posjetioci su mogli pogledati i filmove o radu Vijeća učenika Prve gimnazije, CIVITAS-u te o porodici i braku.
Pripremljena je debata uživo kako bi se naši učenici još jednom dokazali u sposobnostima koje posjeduju.

Melisa Zečević, IIIe

Facebook stranica Prve gimnazije