Carron LittleUčenici odjeljenja III-a i III-e naše škole sa razrednicama Marinom Tiro i Elmom Kahvić - Begić u petak, 16.02.2018.god. prisustvovali su radionici i performansu u okviru festivala „Sarajevska zima".

Radionicu su predvodili Ibrahim Spahić i američka umjetnica, porijeklom iz Velike Britanije, Carron Little.
Carron Little je američka umjetnica, porijeklom iz Velike Britanije. Trenutno je profesor na Univerzitetu za umjetnost u Čikagu, SAD. Carron Little na poetičan i često filozofski način opisuje temu „Šta znači biti čovjek?". Osim poezije, Carron se bavi crtanjem, skulpturama, filmom, javnim projektima i performansima.
Poeziju koju je prezentovala našim učenicima pisala je na interesantan način. Little je pravila intervjue o teškim i neobičnim životnim pričama ljudi iz cijelog svijeta, i za svaku priču je napisala pjesmu koja u potpunosti predstavlja odraz te osobe kroz riječi, ritam, melodiju i njen zanimljiv način interpretacije.
Carron Little je vodila razgovor sa učenicima i o suosjećanjima mladih ljudi jednih prema drugima, ali i međusobnim povezanostima kroz život.
Pjesma „Sarajevo ljubavi moja" i kratki performans naših učenika bili su znak zahvalnosti gostima. Oduševljena našim gradom i ljudima sa kojima se srela prvi put izjavila je kako ponovo želi posjetiti ove prostore i uživati u ljepotama prirode i dobrote ljudi koji ovdje žive.

Carron Little poezija: http://carronlittle.com/poetry/
Novinar : Hamza Čengić, III-e

FOTOGRAFIJE I VIDEO

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1953

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5278

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:5040

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3787

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije